Виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради

Голова районної Ради Галина Лошак та перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук взяли участь у виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, що відбулося 31 травня у Томашполі.

  Відкрили пленарне засідання Координаційної ради голова обласної Ради Олійник Анатолій Дмитрович, голова обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович. 

  У рамках розгляду першого питання  “Про напрями співпраці місцевих органів влади області з Програмою розвитку ООН в Україні щодо підтримки регіонального та місцевого розвитку шляхом реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, розвитку проектної і грантової діяльності”  підписано Меморандум про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування. Співпраця з Асоціацією дозволить активізувати проектну та грантову діяльність у регіоні, а також отримати інформаційну, консультаційну та методичну допомогу – досвідом вже зацікавились інші регіони України.

 «З 2008 року область розпочала активно працювати з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Перша фаза проекту спрацювала як тренінговий трамплін в подальшій роботі із грантовими проектами. Експерти навчили нас піднімати активність громади, залучати інвестиції на основі співфінансування. Підписання Меморандуму – черговий і більш ефективний етап співпраці: через Вінницьку обласну асоціацію органів місцевого самоврядування, яка має досвід роботи із грантами і розгалужену мережу представництв у районах, ширитимемо цю діяльність», - прокоментував подію голова Вінницької обласної Ради, голова Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування  Анатолій Олійник.

 

У прийнятому Координаційною радою  рішенні з цього питання рекомендовано визначити в апаратах районних рад, районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських  рад відповідальних осіб з координації проектної та грантової діяльності.

Наразі, за словами А.Олійника, тривають перемовини щодо четвертої фази проекту. Вінничани сподіваються на подальше інвестування за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації  Волков Сергій проінформував учасників зібрання про сучасні підходи щодо запровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери територіальних громад області.

  В обговоренні питань взяли участь голова постійної комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Ковальов Андрій,  голова Барської районної ради Піддубний Михайло,  перший заступник голови правління, головний інженер Публічного акціонерного товариства «Барський машинобудівний завод» Лотоцький Олександр, генеральний директор Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс»  Іванець Анатолій Васильович, голова Комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» Бабошин Володимир Олексійович, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм  Мазур Геннадій Федорович, голова Томашпільської районної державної адміністрації Закорченний Олександр Григорович.

  Учасників пленарного засідання ознайомили з роботою закладів соціальної сфери територіальних громад Томашпільського району, зокрема, з діяльністю Томашпільського дошкільного навчального закладу «Сонечко», НВК «Томашпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія», Комаргородського вищого професійного училища, стаціонарного відділення постійного та тимчасового проживання Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини села Комаргород. Учасники зібрання побували на урочистому відкритті нового житлового об’єкту восьмиквартирного будинку, який було побудовано в рамках програми «Доступне житло», та на відкритті  фонтану на центральній площі селища Томашпіль. Відвідали гості району пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення - Олександрівський парк в с. Благодатне.