Виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної Ради

  13 липня відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Оратівської районної Ради. Координаційна рада проводила свою роботу на базі Човновицької сільської ради. Але перед початком учасники засідання  побували та ознайомились із проведеними ремонтними роботами на ділянках дороги загальнодержавного значення Р-17. Зокрема, автомобільний шлях, що пролягає через село Бугаївка, майже відремонтований. Бригади уже розпочинають поточний ремонт дорожніх відрізків до села Якимівка та у самому селі. Довготривалість виконання робіт пояснюється ще й незадовільним станом доріг, тому дорожники працюють досконало та відповідально, на що потрібен час та, звичайно, відповідна погода.

  Засідання Координаційної ради відкрила голова районної Ради Галина Лошак. У роботі засідання взяли участь заступник голови районної Ради Олег Чугункін, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук, члени Координаційної ради, доповідачі та працівники районних ЗМІ.

  Із першого питання порядку денного засідання “Про співпрацю органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і громадських організацій району з питань реалізації Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” виступила начальник Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Жанна Куліда, яка повідомила, що на районному обліку перебуває 877 ветерани війни, з них вдів – 127, учасників війни - 560, учасників бойових дій - 135, в тому числі 88 учасників АТО, інвалідів війни - 55 осіб.  На 682 ветерана війни заповнено соціальний  паспорт за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України, з використанням інформації, що міститься в  Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги та централізованому банку даних з проблем інвалідності. Усі вони користуються пільгами та компенсаціями згідно чинного законодавства. Із початку року надано пільг по ЖКП на суму 1622,5 тис.грн. Виплачено разової грошової допомоги до 9 травня 780 особам на суму 373995 грн.  Путівками на санаторно-курортне оздоровлення скористалися 2 ветерани  війни, компенсацію на санаторно-курортне лікування отримали 6 осіб на суму 2100 грн. На черзі щодо забезпечення санаторними путівками перебуває 10 ветеранів війни, а саме - 7 учасників АТО, 2 інваліди війни та 1 учасник війни. Засобами технічної реабілітації та протезно-ортопедичними виробами згідно з медичними показниками забезпечено 4 ветерани війни. Компенсацію на бензин та транспортне обслуговування отримали 13 чоловік на суму 1671 грн.

  Під час надання інформації до першого питання засідання завідувачем поліклінічного відділення ЦРЛ Михайлом Дрогомерецьким та головним лікарем районного Центру ПМСД Ігорем Якимовичем було зазначено, що в І півріччі поточного року в медичних закладах проходили “Дні здоров’я”, під час яких ветерани війни, учасники бойових дій мали змогу пройти медичний огляд та пролікуватись в разі потреби. На пільгове лікування з районного бюджету додатково виділено 50 тис.грн. Також відмічено роботу депутатського активу Човновицької сільської ради щодо виконання сільської програми “Турбота” - з місцевого бюджету виділено 20 тис.грн.

  Про забезпечення ремонту та утримання вулиць і доріг місцевого значення на території  району повідомила голова районної Ради Галина Лошак, зазначивши при цьому, що “роботу влади сьогодні оцінюють по стану доріг, проведенню благоустрою та  наданню послуг для населення”. У поточному році із місцевих бюджетів загалом використано більше 2 млн. грн. на ремонт сільських доріг, звичайно, було залучено і кошти сільгосппідприємств району. Лідерами з проведення дорожньо-ремонтних робіт є Оратівська селищна та Новоживотівська, Чернявська сільські ради. У Човновиці, де  проходило виїзне засідання Координаційної Ради, теж відремонтовані місцеві дороги коштами сільської ради та підприємства “ТАК – Агро”. Можливо, ці заходи з облаштування доріг тут проведені найкраще у районі. Очільниця територіальної громади села Ганна Сокур зауважила, що всі вуличні дороги населеного пункту, які потребували ремонту чи взагалі твердого покриття, зроблені. У цьому переконалися учасники засідання під час екскурсії територією села, знайомлячись із роботою об’єктів соціальної інфраструктури: школи, ФАПу та Будинку культури.

  У розгляді питання “Про підсумки двомісячника благоустрою населених пунктів району” заступник голови районної Ради Олег Чугункін проінформував про те, що у рамках двомісячника благоустрою населених пунктів району було проведено: 16 квітня - День довкілля та 28 квітня - акцію «Чистий Четвер». За підсумковою інформацією протягом двомісячника благоустрою створено нових лісових насаджень, що займає площу близько 250 га, упорядковано парки, сквери, алеї площею 70 га. Під час благоустрою в населених пунктах створено 4 нових парки,  висаджено 3 тисячі дерев, майже 600 кущів, облаштовано газони, квітники на площі 4,5 га, ліквідовано 90 та упорядковано 40 стихійних сміттєзвалищ,.  Проведено заходи щодо ощищення від сміття берегів протяжністю 32 км, розчищено 70 джерел. Загалом  близько 2,5 тис. осіб взяли участь у проведенні двомісячника благоустрою в районі, вартість виконаних робіт становить до 300 тис. грн.

   За результатами розглянутих питань засідання прийняті відповідні рішення.