Вищій владі на місцях потрібні керівники, які дбають про людей

  Напевне, проблема незадовільного стану доріг турбує щодня як і владу, так і громадськість. Адже бездоріжжя присутнє майже на всій території країни. Проїхати  такими дорогами – є загрозою для пошкодження  автотранспорту, але, в першу чергу, є небезпекою для здоров’я та життя людей.

  Це дуже болюче питання наявне і у нашому районі. Проте, на сьогодні все-таки є невеликі зрушення у цій, здавалось, догматичній проблемі. Важливим, в першу чергу, є вирішення організаційних питань. Неодноразові робочі зустрічі районної Ради з представниками  філії “Погребищенський райавтодор” сприяли проведенню ремонтів доріг загального користування, які обслуговуються колективом дорожньо-ремонтного пункту, що в смт Оратів. Зокрема, з кінця квітня ведуться посилені роботи з ремонту автошляхів до сіл  Підвисоке, Кошлани, Фронтівка, Скоморошки та Мервин. На деяких ділянках, відповідно, “обробивши” ями, вкладають асфальт, але здебільшого висипають щебеневу суміш, розрівнюючи дороги. Докладають до цього чимало зусиль сільгосптоваровиробники Картовий П.М., Мартинюк В.П., Сандул В.І., Грох В.П. Наступним   черговим населеним пунктом, куди відправляться дорожники для проведення ремонту під’їзної дороги, стане Балабанівка.  Але, за словами Василя Янчука, керівника філії “Погребищенський райавтодор”, стан виконання запланованих робіт залежить від проведення фінансування  на матеріали, паливо, заробітну плату,  яке забезпечується Службою автомобільних доріг у Вінницькій області.

   Разом з тим, слід відмітити, що незадовільним, а на окремих ділянках – критичним є стан відрізку автомобільної дороги Гуменне – Біла Церква, що пролягає через смт Оратів, села Чагів, Мервин, Новоживотів, Якимівка та Бугаївка. У обговоренні цього питання із керівництвом ДП “Вінницький облавтодор” ВАТ “ДАК “Автомобільні дороги України” було визначено: обласна робоча група напрацює дефектний акт, що стане підставою для виготовлення проектно-кошторисної документації проведення ремонтних робіт даного проміжку дороги загальнодержавного значення (хоча колишньою очільницею райдержадміністрації ще півроку назад було заявлено про виготовлення кошторису). А далі - за сприяння народного депутата Руслана Демчака будуть залучені кошти із державного бюджету в сумі 5 800 тис.грн. через грантову діяльність та кошти із місцевих бюджетів для проведення реконструкції цієї ділянки дороги Р-17. Але, тим часом тут виконуються тимчасові ремонтні роботи,  адже стан доріг змушує це робити.

  Хотілося відзначити і готовність керівників сіл до проведення заходів щодо ремонту сільських вулиць. До прикладу варто було б назвати діяльність голови Човновицької територіальної громади Ганни Сокур. Уже на етапі завершення ямковий ремонт вулиць Шевченка, Жовтневої, провулку Козацького та вкладання асфальтного покриття  вулиці Центральної села Човновиці. Відремонтовано вулиці Липову та Щасливу у Закриниччі. І все це зроблено за кошти сільської ради, сума яких сягає понад 800 тис.грн. Роботи проводяться підрядною будівельною організацією із Калинівки, а також значний внесок у цьому є сільськогосподарського підприємства “ТАК–Агро”, керівник якого Олексій Клековкін. Голова села завжди переконливо зауважує, що дорога – це артерія життя села, тому заплановано відремонтувати й інші вулиці сіл, але погодні умови стають на заваді.

   Ремонтують комунальні дороги і в Кошланах та Дібровинцях. Сільський очільник Анатолій Загарія  повідомив, що уже  вивезено 400 тонн щебеневої суміші для виконання робіт, і у цьому велика заслуга фермерських господарств, керівниками яких є Мартинюк В.П. та Сандул В.І.

  У селі Медівка за кошти місцевого СВК “Маяк”(керівник Сплодитель П.Т.) буде проасфальтовано 550 метрів дороги. Роботи сьогодні у самому розпалі.

  Село Підвисоке має вкрай занедбаний стан доріг, наразі вивезено щебеню на 70 тис.грн. та профінансовано ще  50 тис.грн. на закупівлю ремонтних матеріалів.  Відповідно буде проведена реконструкція доріг.

   У районному центрі завдяки активній роботі селищної ради та наполегливості голови селища Ігоря Барського проведено поточний ремонт вулиць Героїв Майдану, Паркової, Пирогова, та О.Невського, залучено 83 тис.грн. місцевого бюджету. Також позитивно вплине на якість дорожнього сполучення селища розпочатий капітальний ремонт 727-ми метрів вулиці Віри Деркач із вкладанням щебеневої суміші та відсіву, загальна вартість якого складає 390 тис.грн.

   Таким чином, спільними зусиллями влади, дорожніх організацій та підприємців вдається вирішувати одну з пріоритетних проблем – покращення стану шляхів у районі. І, можливо, той, хто каже на шпальтах жовтої преси, що сьогоднішні керівники – це ті,  що вміють лише красти, зрозуміє, що вони працюють задля поліпшення життя людей. Адже стан доріг впливає на розвиток інфраструктури як у селі, так і в районі, що в результаті має вплив і на добробут сільських жителів.

 

Галина Лошак, голова районної Ради