Вшановуємо воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого у день виведення радянських військ із Афганістану в Україні ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, тих, кому довелося брати участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів за межами нашої держави.

Цього дня за традицією у смт Оратові біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам пройшов мітинг-реквієм за участю посадових осіб районної Ради та райдержадміністрації, селищного голови, воїнів-інтернаціоналістів району, представників трудових колективів та мешканців селища.

Звертаючись до учасників мітингу Іван Руденко, голова районної спілки воїнів-інтернаціоналістів, наголосив, що з часу як останній радянський солдат покинув афганську землю минуло 25 років, але сльози матерів і вдів не висихають і досі. Висловив щирі слова вдячності і шани всім, хто виконував бойові накази у мирний час; хто був і є прикладом мужності і відваги, борцями за справедливість і повагу до людської гідності.

Вшановуючи пам’ять загиблих учасники мітингу поклали квіти біля пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам, а також до пам’ятників Тарасові Шевченку і загиблим у Великій Вітчизняній війні.

Урочисті заходи з нагоди відзначення 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан відбулися у селі Кожанка. За  участю народного депутата України Григорія Калетніка, голови районної Ради Володимира Токарчука, заступника голови райдержадміністрації Галини Колонюк, воїнів-інтернаціоналістів на будівлі Кожанської школи було відкрито меморіальну дошку в пам’ять про загиблих у Афганістані Мацюка Володимира та Рябця Юрія.

Більше двохсот учасників зібрання у Кожанці вклонилися пам’яті героїв, вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув виконуючи інтернаціональний обов’язок. 

Привітавши воїнів-інтернаціоналістів народний депутат України Калетнік Г. М. вручив голові районної спілки ветеранів Афганістану Івану Руденку грамоту Верховної Ради України. З нагоди 25-річчя виводу військ із Афганістану воїнам-інтернаціоналістам були вручені ювілейні медалі, почесні грамоти та пам’ятні подарунки. Також подарунки отримали матері загиблих воїнів.

- Ви, шановні друзі, як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ваш подвиг - це приклад справжньої самовідданості, патріотизму, чесності, високого морального духу. Вшановуючи пам’ять загиблих, ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся із "гарячих точок", хто помер від ран уже в мирний час. Незважаючи на труднощі, що випали на вашу долю, ви є прикладом високої громадянської відповідальності і вірності загальнолюдським цінностям, - зазначив голова районної Ради Володимир Токарчук.

Заступник голови райдержадміністрації Галина Колонюк зауважила, що всі, хто виконував свій інтернаціональний обов’язок, демонстрували вірність присязі, відвагу і мужність. Нині на Оратівщині проживає 37 воїнів-інтернаціоналістів. Районна влада докладатиме усіх зусиль щоб вирішувалися нагальні питання соціального захисту учасників бойових дій, ветеранів війни, сімей загиблих воїнів тощо.