Якимівський гранкар’єр знову працює

  21 листопада після п’ятирічної  перерви знову розпочався процес виробництва щебеню різних фракцій та відсіву  на Оратівському дочірньому підприємстві приватного виробничого комерційного підприємства (ДП ПВКП) “Укрпостач” с. Якимівка, що було засноване у березні 2003 року, а із 2014 року підприємство не здійснювало господарської діяльності.

  Упродовж 2018 року на підприємстві реалізовано інвестиційний проект “Промислова розробка Староживотівського родовища гранітів та мігматитів”, загальний обсяг складає 9млн.грн. Прогнозовані обсяги виробництва – до 500 тис.тон готової продукції на рік. До того ж, за словами спеціалістів, щебінь із місцевого сіро-блакитного абразивного каменю має європейську якість. Ціна на нього нижча ніж на інших кар’єрах -  від 110 до 260 грн/т залежно від фракції. 

  Один із співвласників підприємства Анатолій Мельник стверджує, що введення в експлуатацію нових виробничих потужностей ДП ПВКП “Укрпостач” дозволить створити 40-45 робочих місць, значно збільшити обсяги виробництва, проводити ремонтні роботи,  як комунальних, так і доріг державного значення, а також забезпечити стале надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.

  На відкритті  щебеневого виробництва побували перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, голова районної Ради Галина Лошак, голова РДА Олег Чугункін.

  Оглянувши потужності підприємства, Андрій Гижко  підкреслив: «У відновленні роботи Якимівського гранітного кар’єру є два дуже позитивні моменти: втілення нового інвестиційного проекту дозволило створити і нові робочі місця – вже зараз тут працює 30 людей. Для них це дуже суттєво, оскільки вони близько п’яти років не мали роботи, адже Оратівський район є повністю аграрним. Тож будь-яке промислове виробництво тут є дуже актуальним. Другий позитивний момент - відкриття гранітного кар’єру в межах області є важливим для відродження будівельної галузі. Після кризового 2014 року підприємства, які виробляють цеглу,цемент,виконують дорожні роботи,скоротили своє виробництво у три рази. Відродження старих та створення нових кар’єрів свідчить про те, що галузь будівництва стає популярною серед підприємців».