Загальні збори громади Сологубівка

  19 березня у Сологубівці пройшли загальні збори громадян за місцем проживання. У зборах взяли участь голова районної Ради Галина Лошак, голова райдержадміністрації Олег Чугункін, депутат районної Ради Анатолій Салій, керівник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван Босенко, селищний голова Оратівської ОТГ Ігор Барський, дільничний інспектор поліції Віталій Жулінський  та жителі села.

  Згідно з порядком денним першим питанням зборів був звіт сільського голови Федора Вітковського. Він ознайомив усіх присутніх з проведеною сільською радою в 2017 році  роботою щодо виконання плану соціально-економічного розвитку населеного пункту, а також проінформував про витрачені кошти сільського бюджету. За словами очільника громади, окрім поточної роботи, основним, над чим працював сільський актив протягом року – це ремонт вуличних доріг, облаштування частини кладовища. У 2018 році подано на 15 обласний конкурс розвитку громад проект, мета якого – освітлення двох вулиць села, вартість проекту – 177,0 тис.грн. У своєму звіті сільський голова відмітив роботу працівників Будинку культури та ФАПу. Також Федір Вітковський зазначив, що одне із агрогосподарств-орендарів - ФГ “Салій”, окрім забезпечення робочими місцями, надає соціальну допомогу жителям села, проводить роботи з благоустрою сільської території та в’їздної дороги. Також сільським головою  було озвучено ряд питань, над якими потрібно працювати в подальшому, це і автобусне сполучення із Оратовом, і ремонт приміщень ФАПу  та Будинку культури й інше. У завершенні свого звіту сільський голова закликав громаду більш активніше включитися  у весняні заходи з благоустрою. Також Федір Вітковський акцентував увагу односельців на процесі приєднання до Оратівської ОТГ з метою подальшого покращення життєдіяльності громади.

  Про криміногенний стан у районі повідомив дільничний інспектор поліції Віталій Жилінський, застеріг не бути байдужими до появи незнайомих людей у сільських поселеннях.

  Керівник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван Босенко ознайомив присутніх про державні дотації на утримання домашньої худоби. Повідомив і про обласну програму, згідно якої за певних умов повертатимуть селянину 50% вартості доїльного апарату. Запропонував жителям створювати молочні кооперативи.

  Очільник Оратівської ОТГ Ігор Барський проінформував про життєдіяльність об’єднаної громади. Повідомляючи про збільшення надходжень до бюджету, розповів про проведені заходи щодо поліпшення життя людей: відновлення роботи дитсадка у Рожичні, ремонт ФП у Оратівці, ремонт клубу в Угаровому, освітлення та ремонт сільських вулиць й інше. Відмітив, що за сприяння ФГ “Салій” відремонтовано та освітлено вулицю у Оратові. Ігор Барський зазначив, що саме об’єднаним громадам надходить державна підтримка,  а у проведенні  вище зазначених робіт взяв участь народний депутат України Руслан Демчак. Уже в цьому році із ДФРР надійде 2,7 млн.грн. на модернізацію школи смт Оратів. Тому жителям Сологубівки потрібно все виважити, щоб визначитись із вибором подальшого майбутнього.

  Голова районної Ради Галина Лошак зазначила, що процес об’єднання не обмине громади району. Тому кожен житель має зробити правильний вибір. Вона зауважила під час свого звернення і на впровадженні реформи медицини, розповіла про забезпечення районної лікарні медичним обладнанням.

  Голова райдержадміністрації Олег Чугункін, звертаючись до присутніх на зборах,  озвучив те, що у нинішній час, коли на Сході країни йде війна, але на ремонт доріг у Вінницькій області державою виділено 2,7 млрд.грн., наголосивши при цьому, що за всі попередні роки незалежності такого не було. Також Олег Чугункін акцентував увагу учасників зборів на процесі об’єднання громад.

  Були обґрунтовані пропозиції  і від самих жителів села, у яких вони погоджувались із тим, що у найближчому часі їм потрібно буде приєднуватись до Оратівської ОТГ.