Загальні збори громадян сіл Кожанка та Бартошівка

  15 березня у приміщенні сільського клубу с.Кожанка відбулися загальні збори громадян. Судячи по кількості жителів, які зібралися, можна було переконатись у тому, що вони дійсно переймаються проблемами рідного села.  У роботі зборів взяли участь голова районної Ради Галина Лошак, головний лікар ЦПМСД Ігор Якимович, начальник районного управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Жанна Куліда, дільничний інспектор Оратівського ВП Гайсинського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Віталій Жулинський.

  Зі звітом про роботу сільської ради, її виконкому виступив Євгеній Нагорний. Далі у своєму виступі проаналізував роботу сільських закладів та установ: навчально-виховного комплексу, клубу, бібліотеки, фельдшерських пунктів, відділення зв’язку.  Звернувся до громадян щодо запобігання створення стихійних сміттєзвалищ, облаштування території кладовищ, повідомив про зміни сплати податку за земельні ділянки.

   Директор місцевого НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» Світлана Крук  інформувала про проведення навчально-виховного процесу в даному закладі. Вихованці школи неодноразово посідали призові місця у районних олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях. Матеріально-технічна база НВК збагатилася за рахунок спонсорської допомоги ТОВ «Агробуд»: ремонти спортзалу, облаштування  ігрового майданчика та ін. У своєму виступі Світлана Крук наголосила на важливості занять дітей у танцювальному гуртку, роботу якого співфінансують сільська рада та ТОВ «Агробуд», що є основним місцевим орендатором.

  Дільничний інспектор Віталій Жулинський звітував про криміногенну ситуацію в селах, зауважив на шахрайських випадках, питаннях благоустрою. «В першу чергу, наводити порядок потрібно починати із себе», - сказав у завершенні свого звіту Жулинський.

  Жанна Куліда, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомила про зміни до оформлення субсидій, матеріальної допомоги одиноким матерям та ін.

  Громадою піднімались питання громадських пасовищ, ремонту даху та огорожі ФП с.Кожанка та капітального ремонту ФП с.Бартошівка, освітлення вулиць, ремонти доріг та містка, частковий ремонт клубу. Звучало зауваження від жителів до очільника громади щодо його пасивності в організації участі в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. За пропозицією громади було вирішено розпочати ремонти приміщення церкви та кімнати-трапезної для проведення поминальних обідів.

  У завершенні проведення загальних зборів Галина Лошак звернулася зі словами підтримки до  голови села, який нещодавно розпочав роботу на цій посаді. Голова районної Ради подякувала всім жителям за активну життєву позицію та небайдужість до майбутнього рідного села, наголосила, що «більшість проблем громади може вирішити сама громада. Але у нинішний час, такий важкий час для всієї країни, є велика кількість запитань та проблем, що потрібно врегульовувати на державному рівні, зокрема, це питання добровільного об’єднання територіальних громад. Коли буде налагоджена соціальна інфраструктура та дорожні сполучення, підготовлена фінансова база, коли буде прийняття відповідних допрацьованих підзаконних актів, тоді й час реалізації реформи. Головне, зробити це з розумом». Всі присутні підтримали слова Галини Лошак.

  На сьогоднішній день жодна із громад Оратівського району, що у перспективному плані формування територій громад Вінницької області мали  бути приєднані  до Росошанської сільської ради Липовецького району, не дали згоди на об’єднання. Не погодились і жителі сіл Кожанки та Бартошівки, хоча позитивної відповіді від них чекав Росошанський сільський голова, який був запрошений на збори.