Загальні збори громадян у Човновицькій територіальній громаді

  08 лютого відбулися загальні збори громадян у Човновицькій територіальній громаді. У зібранні взяли участь голова районної Ради Галина Лошак, редактор районної газети “Обрії Оратівщини”, представники сільгоспформувань, що орендують місцеві землі, та сільська громада. Розпочала збори секретар сільської ради Валентина Каракуля подякою усім односельчанам, які боронять чи обороняли східні рубежі країни.

  Відповідно до порядку денного загальних зборів сільський голова Ганна Сокур звітувала перед громадою про проведену роботу упродовж 2017 року, зробила акценти на місцевому бюджеті, його надходженнях та видатках.

  Ганна Федорівна інформувала присутніх про роботу та утримання об’єктів соціальної сфери. Зокрема, понад 200 тис.грн. було виділено із місцевого бюджету на ремонт ФАПу, де було відремонтовано дах, утеплено стіни, замінено вікна, облаштовано пандус та сходи до приміщення. У Будинку культури встановлено котел, вартістю 25 тис.грн. та придбано музичну апаратуру на суму 46 тис.грн. Для того, щоб поліпшити роботу з благоустрою території села придбано бензокосу та бензопилу. У сільській раді введена посада робітника, що виконує роботу з благоустрою кладовища та населеного пункту. За підсумками районного конкурсу двомісячника з благоустрою Човновицька громада займає перші місця.

  Ганна Сокур наголосила у своєму звіті на тому, що громада також посідає одне із перших місць серед громад району щодо ремонту та облаштування сільських доріг. Із місцевого бюджету було виділено 650 тис.грн. на дорожні роботи вулиць Шкільна, Вільшана, Зелена, Садова, Шевченка у Човновиці та Липова і вулиця до кладовища у Закриниччі. Проведено освітлення вулиць, протяжністю 1,5 км, сума робіт складає 136 тис.грн. Відремонтовано пам’ятник загиблим у Другій світовій війні, що у Закриниччі.

  Сільський голова відмітила добросовісну роботу директора Будинку культури Олександра Пенькового та бібліотекаря Надії Бойченко.Цими людьми організовано змістовні та гарні свята для громади. Зазначила і про відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків працівників сільського медзакладу Валентини Пенькової та Тетяни Ломако.

  Також Ганна Федорівна розповіла про допомогу кожного агропідприємства, що працюють на землях села, це і “Так-Агро”, “ОратівЛатІнвест”, “Агромаг”, Сур’я”, “Ольга-Агро”, “Вінницький кінний завод” та підприємство, очолюване Надією Руденко. Очільниця громади відмітила допомогу формування “Так-Агро”, керівники якого завжди відгукуються щодо проведення робіт з благоустрою, вивезення щебеневої суміші, грейдерування доріг, ремонту ФАПу та інше. Керівництво ФГ “Сур’я” окрім того, що допомагає у заходах щодо соціального розвитку села, ще й організовує нові робочі місця. Ганна Федорівна навела приклад підприємця, сільського депутата Олега Антонюка, який взявши в оренду пасовище, навів на тій території порядок. “Побільше таких орендарів-господарів у нашому селі”, - наголосила виступаюча.

  Ганна Сокур зазначила, що відповідно до Плану розвитку села у 2018 році заплановано ремонт у Будинку культури, ФАПу, благоустрій парку, ремонт доріг, усипання щебеневої суміші на дорогах, ремонт каплиці, ремонт пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні  та встановлення пам’ятника жертвам Голокосту у Човновиці. Також заплановано ввести посаду  ще одного працівника, що виконуватиме роботи з благоустрою населених пунктів. Сільський голова закликала односельців взяти активну участь у двомісячнику благоустрою. На завершення звіту Ганна Федорівна побажала усім єдності, згуртованості та миру.

  В обговоренні звіту виступила фельдшер ФАПу Валентина Пенькова.

  Згідно з порядком денним мали слово усі присутні представники сільгоспформувань, які повідомили про плани діяльності підприємств у 2018 році.

 Голова районної Ради Галина Лошак у своєму зверненні до сільської громади зазначила про основні факти життєдіяльності району. Зокрема, зупинилась на роботі районної лікарні, про придбання за сприяння народного депутата України Руслана Демчака та громади району сучасного рентгенологічного обладнання, а за кошти районного бюджету – терапевтичну лазерну  установку. Наголосила на діяльності відділення екстреної допомоги, при якому вже відпрацьовано цілодобове чергування лабораторії. Проінформувала про проведені дорожні роботи у минулому році. Уже в цьому році виготовлена документація на ремонт дороги Р-17 відрізком Якимівка-Новоживотів. Окрім того, будуть надані кошти з державного бюджету на ремонт дороги від Чернявки до Якимівки.  Познайомила човновичан із зверненнями до народного депутата України у сприянні щодо забезпечення службовим автотранспортом для ДПРЧ – 25 смт Оратів та Оратівського відділення поліції Гайсинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

  Завершуючи свій виступ Галина Василівна, побажала присутнім міцного здоров’я, здійснення задуманих планів та, користуючись нагодою, запросила усіх жителів на виставку їхнього земляка Сергія Бугая, що відкриється 12 лютого у районному краєзнавчому музеї.

  Під час зборів було обговорено й інші питання та проблеми, що турбують селян.

( Із сайту Оратівської районної Ради)