Загальні збори у Човновиці

  18 березня у приміщенні місцевої школи відбулись загальні збори жителів сіл Човновиця та Закриниччя  за участю голови районної Ради Галини Лошак, дільничного інспектора поліції та керівників базових господарств: ТОВ “Вінниччина”  Віктора Кравця, ТОВ “Агро-ТАК” Руслана Голуба, ТОВ “ОратівЛатІнвест” Андрія Заневчика та Андрія Ханаса, ФГ “Сур’я” Романа Захарчука та інші.

  На початку роботи зборів усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя на сході країни. Далі сільський голова Ганна Сокур назвала земляків, які сьогодні боронять рубежі України, побажала їм швидкого повернення додому живими і здоровими.

  Очільниця сільської громади прозвітувала про роботу у минулому році та окреслила план роботи на 2016 рік. У своєму виступі Ганна Федорівна зазначала, що всі напрямки роботи, які проведені у селах Човновиця та Закриниччя, були здійснені тільки за сприяння сільськогосподарських формувань: ТОВ “Агро-ТАК” (ТОВ “Вінниччина”) – виконано  ремонти школи, ФАПу, сільського Будинку культури, церкви та роботи з благоустрою на загальну суму 132 500 грн.; ТОВ “ОратівЛатІнвест” – придбання новорічних подарунків, ремонти приміщень церкви, школи, ФАПу на суму 25 200 грн.; ФГ “Ольга Агро” – допомога у вивезенні щебеневої суміші для ремонту сільських доріг на суму 10 700 грн.; ТОВ “Вінницький кінний завод”, СФГ “Сур’я”, ПП “Відродження”   інвестували ремонт школи, роботи з благоустрою та ритуальні послуги на  суму 15 100 грн.. Разом з тим, Ганна Сокур звернулася до сільгосптоваровиробників із проханням щодо створення нових робочих місць на підприємствах  та залучення молоді до роботи у селі.

  Не залишилось поза увагою жителів і питання добровільного об’єднання громад. На що вони дали лише одну ствердну відповідь: “Ні з ким об’єднуватись не будемо!”

  Підтримала думку земляків і голова районної Ради Галина Лошак, яка наголосила на тому, що реформа повинна реалізуватись, але над заходами щодо об’єднання територіальних громад потрібно ще попрацювати для того, щоб все це не закінчилось знищенням населених пунктів.

  Галина Лошак повідомила над якими проблемами працює районна Рада. Зосередила увагу громади на грантовій діяльності, що в цьому році розширила коло активності в районі, –  до десятка  проектів, розроблених у сільських громадах, в тому числі й Човновицькою, беруть участь у конкурсі проектів розвитку територіальних громад.

  Голова районної Ради подякувала усім сільгосптоваровиробникам за допомогу, яку вони надають згідно соціальних угод, задля розквіту села. Також Галина Василівна звернулася до човновичан зі словами вдячності у їхній підтримці під час виборів у 2015 році.

  Як і у всіх жителів району, та і в громади сіл Човновиця та Закриниччя, є питання, що їх турбують, тому вони звучали під час проведення зборів, а саме: передача пасовищ в комунальну власність громади, забезпечення автобусним сполученням, ремонт ФАПу (перекриття даху), створення аптечного пункту та інші. Звучали скарги щодо виконання посадових обов’язків  сімейного лікаря Скоморошківської амбулаторії ПМСД.

  За результатами загальних зборів були прийняті рішення та визначені плани роботи на 2016 рік.