Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної Ради

  22 лютого відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної Ради. Вела засідання голова районної Ради Галина Лошак.

  Під час засідання керуюча справами виконавчого апарату районної Ради Інна Лясковська проінформувала присутніх про зміни у складі координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної Ради, а також ознайомила із планом роботи координаційної ради на 2018 рік.

  Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Сергій Несварливий довів до відома учасників зібрання про участь місцевих рад у конкурсах проектів розвитку територіальних громад. Він наголосив на тому, що участь у конкурсі – це реальна можливість залучення інвестицій у громаду.  Сергій Олександрович зазначив про доповнення переліку пріоритетів конкурсу напрямами модернізації мереж вуличного освітлення і здійснення ремонтних доріг та їхньої реконструкції в населених пунктах. Також було повідомлено, що до 13 березня проводитиметься он-лайн реєстрація проектів, а о 16.00 год. 30 березня припиниться подача проектів на конкурс. 

  Лікар ЗПСМ ЦПМСД Галина Несварлива інформувала про основні етапи і напрями медичної реформи. Зосередила увагу присутніх на питанні обрання сімейних лікарів територіально, тобто, щоб населення одного села обирало одного сімейного лікаря. 

  Завідувач Оратівського районного сектору управління державної міграційної служби України у Вінницькій області Олександр Ковальчук надав роз’яснення законодавства України у сфері міграційної служби.

  Про зміни в законодавстві щодо соціального захисту населення зазначила начальник управління та соціального захисту населення РДА Жанна Куліда. Зокрема, вона зупинилась на активізації роботи “Мобільного офісу”, забезпеченні ІD-паспортами дітей, старших 14 років, запобіганню насильства у сім’ї, поновлення бази даних матерів-героїнь, багатодітних сімей та одиноких матерів. А також звернулась до сільських голів надавати повідомлення про новопереміщених  осіб.

  Про порядок відкриття та закриття в органах державної казначейської служби України рахунків у національній валюті та про щорічну оцінку виконання головними бухгалтерами бюджетних установ своїх повноважень повідомила начальник відділу звітності та бухгалтерського обліку – головний бухгалтер управління державної казначейської служби України в Оратівському районі Світлана Яценко.

  Начальник Оратівського районного відділу державного реєстру актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Ірина Гусак проінформувала про формування виконавчими комітетами селищної, сільських рад актових записів у державному реєстрі актів цивільного стану громад. При аналізі демографічної ситуації в районі, який надала Ірина Гусак, було зазначено погіршення стану, адже у 2017 році  народилось 86 дітей, зареєстровано 425 смертей.

 Після розгляду та обговорення всіх питань порядку денного голова районної Ради, підбиваючи підсумки, подякувала сільським головам та секретарям за співпрацю, а також  наголосила на початку проведення заходів із благоустрою у населених пунктах.