Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради

  11 березня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради, в якому взяли участь голова районної ради Галина Лошак, начальник відділу з питань діяльності рад виконавчого апарату районної Ради Сергій Вовкотруб.

Засідання розпочалось вшануванням пам’яті загиблих в зоні антитерористичної операції хвилиною мовчання. Присутні підтримали звернення до світової спільноти і міжнародних організацій з приводу сприяння у звільненні Надії Савченко.

  Під час проведення засідання обговорили і ухвалили рішення з питань: "Про напрями співпраці органів місцевого самоврядування області з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування у вирішенні проблем територіальних громад області", "Про організаційні заходи і практичні дії районних робочих груп з грантової діяльності щодо підготовки заявок на участь в 13 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, українських та європейських проектах і конкурсах", "Про забезпечення ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг населених пунктів Вінницької області та про хід виконання Комплексної програми будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування Вінницької області на 2013 – 2018 роки, затвердженої рішенням 14 сесії обласної Ради 6 скликання від 19 лютого 2013 року № 485". Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що посилення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування підвищить якість прийнятих рішень, забезпечить якісне впровадження сучасних практик та підвищить рівень життя.

  Голова обласної Ради також інформував про проведення 29 січня Загальних зборів уповноважених представників – членів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, обрання керівних органів, затвердження нового статуту осередку та створення постійно діючого виконавчого органу Секретаріату. 1 березня обласна Рада вирішила виступити засновником Агенції регіонального розвитку Вінницької області, зареєструвавши відповідний проект рішення про її створення на офіційному сайті. З метою розширення повноважень Асоціації, основна функція якої – надання допомоги органам місцевого самоврядування у вирішенні проблемних питань, що стосуються децентралізації та об’єднання громад, їх соціально-економічного розвитку, запроваджено нову структуру виконавчого органу Асоціації, в якій створено три центри.

  З основними напрямами роботи оновленої Асоціації органів місцевого самоврядування області поділився керівник її Секретаріату Віктор Вікалюк. Зокрема, він зазначив, що найбільше турбують питання налагодження ефективної комунікації між Асоціацією та місцевими радами області. У селах часто  немає Інтернету і, відповідно, електронних адрес сільських рад. Проблемним питанням, на його думку, є також несплата членами Асоціації внесків (за 2015 рік внески сплатили лише 16% членів).

  Про організаційні заходи і практичні дії районних робочих груп з грантової діяльності щодо підготовки заявок на участь в 13 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, українських та європейських проектах і конкурсах інформував присутніх завідувач центру залучення інвестицій і ресурсів Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Андрій Кавунець.

  У розгляді другого питання порядку денного щодо ремонту і утримання автомобільних доріг, голова обласної Ради зазначив, що стан доріг на території області вкрай незадовільний і однією із причин цього є системне недофінансування галузі.

  У цьому році з місцевих бюджетів передбачено на утримання комунальних доріг 200 млн. грн., на утримання державних – більше 200 млн. грн. Цих коштів надзвичайно мало. Відповідно до розрахунків, всього на утримання доріг необхідно 1,5 млрд. гривень.

  В області, окрім комунальних доріг, яких більше 16 тис. км, 9 - державного підпорядкування. Дороги державного підпорядкування діляться на категорії: дороги державного та місцевого значення. По області 7 тис. кілометрів - місцеві дороги і 2,5 тис. км – дороги державного значення.

  З розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

  ДЛЯ ДОВІДКИ: Територіальними громадами Оратівського району активізована робота щодо залучення інвестицій через грантову діяльність. Зокрема, упродовж 2015 року громадськими організаціями селища Оратів, сіл Медівка, Новоживотів, Якимівка здійснювалася реалізація мікропроектних пропозицій, спрямованих на впровадження енергозберігаючих технологій у дитячих садках та школах в рамках участі у спільному проекті ЄС та програмі розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ”. Загальні обсяги інвестицій - більше              1,5 млн.грн., в тому числі 40 тис.дол.США – кошти проекту ПРООН. Реалізація зазначеного проекту буде продовжена у поточному році. Окрім того,  проекти Оратівської районної Ради, Оратівської селищної ради “Теплом зігріте дитинство” (заміна вікон і дверей в дитячому садку) та Оратівської сільської ради “Впровадження енергозберігаючих технологій в Оратівському навчально-виховному комплексі “Дошкільний навчальний заклад-середня загальноосвітня школа І ступеня” (заміна вікон і дверей) стали переможцями 12 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Загальна вартість проектів – більше 570 тис.грн.

  На даний час над участю в 13 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад щодо збереження та освітлення вулиць працюють Оратівська районна Рада, Животівська, Кожанська, Новоживотівська, Осичнянська, Фронтівська, Човновицька, Рожичнянська сільські ради та Громадська організація “Чагівська”.