Засідання “круглого столу” керівництва району із ліквідаторами Чорнобильської АЕС

  Слово “Чорнобиль” для всього людства стало синонімом страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди. Цей день - День пам’яті Чорнобильської трагедії - пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 

  До дня 32-ої річниці Чорнобильської трагедії 26 квітня у приміщенні районної бібліотеки проведено засідання “круглого столу” за участю керівництва району та ліквідаторами аварії на АЕС. Під час засідання розглянуто ряд актуальних питань, а саме - забезпечення соціальних гарантій чорнобильців. На жаль, у зв’язку зі складною ситуацією в державі окремі питання фінансування чорнобильських програм залишається відкритим.

  Начальник управління  соціального  захисту населення  районної державної адміністрації Жана Куліда проінформувала,  що на обліку в управлінні  перебуває 190 осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Усі потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС користуються пільгами  згідно чинного законодавства. Компенсацію вартості продуктів харчування одержують 14 осіб 1 категорії та 31 особa  2 категорії. Заборгованості по виплаті вартості продуктів харчування немає. Протягом минулого року учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС нараховано компенсації : 35895,60 грн., виплачено – 36716,00 грн.  На забезпечення ліками  на 2018 рік виділено 15346,00грн., використано  – 4345,05 грн. На 2018 рік виділено кошти на оздоровлення 2 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1-А категорії. Нараховано та виплачено кошти за шкоду заподіяну здоров'ю (1 раз в рік) в сумі 3945,00 грн. Також Жанна Куліда повідомила про надання пільг на проїзд ліквідаторів  у готівковій формі.

  Головні лікарі ЦПМСД – Ігор Якимович та ЦРЛ – Микола Садик окреслили питання щорічного медичного обстеження, зубопротезування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, безкоштовне забезпечення ліками через соціальну аптеку.

  На завершення засідання голова районної Ради Галина Лошак висловила щиру подяку усім землякам-ліквідаторам за проявлений ними героїзм та мужність. Зазначила, що все людство у боргу перед ліквідаторами. Особливі слова вдячності були сказані на адресу очільника  районної громадської організації Миколі Волинцю. Завдяки йому створено і соціальну аптеку, споруджено пам’ятник “чорнобильцям та інше. Побажала героям здоров’я та миру.

  Після засідання  відбувся мітинг-реквієм “Біль Чорнобиля з роками не вщухає”, у якому  взяли участь керівники району, колективи районних управлінь та організацій, селищної ради, представники ЗМІ. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих у ліквідації аварії хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Героям Чорнобиля.

  Працівники районного Будинку культури підготували літературну-музичну композицію.