Збори громади у Скалі

  5 березня відбулися збори громадян у селі Скала, у яких взяла участь голова районної Ради Галина Лошак, головний лікар ЦПМСД Ігор Якимович, керівник районного управління Держпродспоживслужби Володимир Драчук, представники агроформувань.

  Збори традиційно розпочалися зі звіту сільського голови Олени Гуменюк, яка проінформувала про соціально-економічний стан у минулому році та окреслила плани роботи на 2018 рік. Олена Павлівна детально розповіла про роботу установ, що знаходяться на території села: школи, дитячого садка, Будинку культури, фельдшерського пункту, поштового відділення.

  На постійному контролі в сільській раді стоїть питання соціального захисту ветеранів війни і праці, пристарілих і одиноких громадян. Систематично проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених верств населення. Всі ці категорії не залишаються поза увагою сільської ради.

  Територіальна громада піклується про благоустрій села. До цієї роботи долучаються і орендарі земель. Спільними зусиллями встановлено огорожу біля сільської ради, відремонтовано поштове відділення, церкву, всипано щебеневою сумішшю сільські дороги, розчищено чагарники у селі та у лісосмузі біля в’їзної дороги.

  Про навчальні досягнення учнів проінформувала директор школи Алла Кучер. Вона повідомила, що вихованці школи посідають перші місці у обласних та районних олімпіадах і конкурсах.  Також Алла Петрівна подякувала за надану благодійну допомогу Людмилі Онуці, представнику ПрАТ “Агрофорт”, вручивши їй Грамоту.

 Завідуюча дитячим садком Алла Ковтун розповіла у своєму виступі про придбання за кошти місцевого бюджету нетрадиційного спортивного обладнання. Також вона зауважила на тому, що за сприяння народного депутата України Руслана Демчака придбано сучасний дитячий майданчик. За кошти спонсорів (підприємство “Агрофорт”) закуплено ліжка, матраци, покривала  та ін.

  У ході проведення зборів було окреслено й  сільські досягнення у галузі культури.

  Головний лікар ЦПМСД Ігор Якимович розповів присутнім про впровадження  медичної реформи.

  Людмила Онука, представник “Агрофорту”, звертаючись до учасників зібрання, запропонувала і надалі спільно реалізовувати проекти щодо соціально-економічного розвитку села.

  Голова районної Ради Галина Лошак у своєму виступі зауважила на якісній підтримці підприємством “Агрофорт” Скальської територіальної  громади: “Це одне із тих підприємств, що зареєстровані не в нашому районі, але завжди з готовністю допомагають людям”. Хоча районна влада теж дбає для людей: у цьому році буде ремонтуватись дорога від Чернявки до Якимівки, що нею їздять і скальчани. На зауваження присутніх щодо стану в’їзної дороги до села, Галина Василівна пообіцяла попіклуватись. У свою чергу, голова районної Ради звернулась до людей з проханням бути уважнішими до свого здоров’я і повідомила їм про придбання сучасного медичного обладнання у ЦРЛ, за допомогою якого можна зробити обстеження.

  Під час зборів було піднято питання про об’єднання громад. Голова районної Ради, відповідаючи, сказала, що вибір стоїть за самою громадою, при цьому вона назвала позитивні зміни, що відбулися протягом року у Оратівській ОТГ: ремонт дитсадка у Рожичній, освітлення та ремонт доріг у селах, ін.

  Після зібрання голова районної Ради ще довго спілкувалася із скальчанами, відповідаючи на їхні запитання. Також Галина Лошак відвідала місцевий храм, якому понад 150 років.