Збори громадян запорука розвитку територій

Відповідно до рішення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради від 10 січня 2014 року під головуванням Володимира  Токарчука, голови Оратівської районної Ради, 16 січня 2014 року відбулася нарада з питань проведення загальних зборів громадян за місцем проживання у лютому-квітні 2014 року. В роботі наради взяв участь заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради – керуючий  справами Степан Нешик, селищний, сільські голови та працівники виконавчого апарату районної Ради.

Детально обговорювалися питання підготовки та організації  проведення загальних зборів громадян за місцем проживання. Голова районної ради акцентував увагу на найважливіших питаннях місцевого та регіонального розвитку, що рекомендується  розглянути на зборах. Зокрема, селищний, сільські голови, депутати місцевих рад, дільничні інспектори міліції мають прозвітувати про свою роботу перед територіальними громадами. Також рекомендовано заслухати хід виконання стратегій розвитку відповідних територіальних громад на період до 2020 року, адже це сприятиме відпрацюванню актуальних проблем кожної територіальної громади.

Володимир Токарчук звернув особливу увагу на забезпечення максимальної участі у зборах мешканців тієї чи іншої громади. Також зауважив, що голова обласної Ради Сергій Татусяк, акцентував увагу на спільній діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо системного і покрокового відпрацювання актуальних проблем кожної окремої територіальної громади.

За словами Степана Нешика на загальних зборах громадян обов’язково будуть присутні представники районної та обласної влади,  депутати. Протягом минулого року обласна Рада значну увагу приділяла прийняттю Стратегій розвитку територіальних громад. Сьогодні в 99 відсотках сіл, селищ, міст області затверджені стратегічні плани їх розвитку. Ці напрацювання були взяті за основу при підготовці і прийнятті Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року. Збори громадян - є найкращою можливістю проаналізувати прийняті стратегічні програми, обговорити перші результати їх виконання, а у разі необхідності внести до них зміни та доповнення.

 Також на нараді обговорювалися проблеми забезпечення ремонту та утримання доріг у населених пунктах району, автобусне сполучення, зниження цін на молоко, прозоре формування бюджету. У роботі взяли участь представники райавтодору, електричних мереж та поштового зв’язку у районі.