Жителі Балабанівки вагаються чи приєднуватися до Оратівської ОТГ

  8 серпня у селі Балабанівка відбулось продовження засідання сесії сільської ради, що розпочала свою роботу минулого тижня. Одним із питань порядку денного сесії було розгляд звернення Оратівської селищної ради до навколишніх сіл з пропозицією дооб’єднатися. Сільські депутати взяли перерву задля того, щоб поспілкуватись зі своїми виборцями та вияснити кінцеву думку сельчан щодо приєднання до Оратівської ОТГ. 

  У ІІ засіданні сесії Балабанівської сільської ради взяли участь голова районної Ради Галина Лошак, депутат районної Ради Петро Картовий, голова Оратівської селищної ради Ігор Барський. Вела засідання сільський голова Валентина Янчук. Місцеві депутати почергово висловлювали позиції сельчан. Вони були різні, але єднались в одному – не бути Балабанівці в Оратівській ОТГ. Хоча виборці одного з сільських округів, за словами депутата,   підтримали доєднання за умови якісно відремонтувати дорогу, що сполучає населенні пункти. Звучала також пропозиція утворити Балабанівську ОТГ і приєднати ближні Підвисоке, Фронтівку та Сабарівку.  Але про Балабанівську ОТГ мовиться вже більше року, і далі розмов справа не йде.

  Голова районної Ради Галина Лошак сказала, що ті громади, які об’єднались у  районі, вже мають певні результати. Вона зауважила, що не тільки в самому центрі ОТГ проведено відповідні роботи за кошти з державного бюджету чи бюджету ОТГ. Галина Василівна навела приклад життєдіяльності Рожичнянської сільської громади (у складі Оратівської ОТГ), на території якої реанімовано приміщення школи, де з 1 вересня працюватиме дитячий садок, ремонтуватимуться фельдшерські пункти та дороги у селі. В Угаровому (у складі Оратівської ОТГ) також відновлено роботу дитячого садка, проводиться ремонт місцевого Будинку культури, ремонтуються та освітлюються вулиці. Але вибір майбутнього за кожним жителем села.

  Депутат районної Ради Петро Картовий наголосив на тому, що кожен має прийняти мудре рішення, заглядаючи на перспективу. Також навів приклад об’єднання територіальних громад в сусідніх Іллінцях. Адже ті громади, які об’єднали більшу кількість територій з більшою кількістю людей, мають досить гарний власний бюджет, бо в такій громаді залишається 60 відсотків податку з фізичних осіб.

  Після довгого обговорення депутати не підтримали звернення Оратівської селищної ради.