Жителі Оратівщини відзначили День Незалежності України

  В суботу 24 серпня в смт Оратів відбулися урочистості з нагоди святкування 28 –ї річниці від проголошення Дня незалежності України. Святкові заходи розпочалися з урочистої ходи від пам’ятних знаків Загиблим воїнам, Тарасу Шевченку та воїнам – інтернаціоналістам  до центрального стадіону смт Оратів під промовистою назвою «Сотні наших сердець у вишиваній долі єднання». Попереду ходи простягнувся жовто-блакитний прапор  України, за яким вишикувались учасники АТО, кращі спортсмени району, народні фольклорно-етнографічні колективи, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, делегації територіальних громад району та всі бажаючі жителі району.

  На заході були представлені етнографічні майданчики сільських територіальних громад «Село-колиска української культури», виставка обжинкових квітів, дідухів «В обжинковім сузір’ї моя Україна», арт-хол під відкритим небом «Мій Оратівський батьківський краю у світлинах моїх земляків» та виставка «Життя заради України», присвячена учасникам АТО. Для найменших учасників святкових заходів були запропоновані майстер-класи, виставки дитячих робіт та дитячі атракціони.

  З вітальним словом звернулися до усіх присутніх голова Оратівської районної державної адміністрації Чугункін О.П., голова районної Ради Лошак Г.В. та селищний голова Барський І.І., після чого відбулася церемонія нагородження з нагоди 28-ї річниці від Дня незалежності України та «Обжинків-2019», згідно номінацій.

  У своєму виступі голова районної Ради Лошак Г.В. відзначила неоціненне значення для народу України здобуття  своєї незалежності. Це вікова боротьба кращих синів і дочок України, це сотні тисяч життів, відданих за можливість нам сьогодні жити на своїй, Богом даній землі. Особливу увагу приділила боротьбі за незалежність нашого сьогодення, подякувала усім учасникам АТО, їхнім сім’ям та вручила коровай.

  На завершення основної частини свята, під час обходу етнографічних майданчиків керівництвом району, було відзначено кращі роботи, представлені територіальними громадами та висловлено подяку за активну участь у організації свята.