Звернення депутатів Оратівської районної Ради

  Сьогодні в умовах проведення реформи децентралізації та адміністративно-територіальної реформи в Україні особливо важливим є повне врахування інтересів територіальних громад з метою забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів і задоволення життєвих потреб кожної людини, зокрема у сфері медичного забезпечення.

  З метою забезпечення своєчасного доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, оптимізації ресурсів закладів охорони здоров´я, підвищення ефективності використання бюджетних коштів Урядом схвалено Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я та затверджено порядок створення госпітальних округів. Зокрема, оптимізація вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги шляхом створення госпітальних округів повинна забезпечити своєчасний доступ населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості.

  Водночас виникає величезна стурбованість щодо прийняття рішення про створення, межі і склад госпітального округу та визначення подальшого існування закладів охорони здоров´я району. Зокрема, зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до лікарень інтенсивного лікування за наявності доріг із твердим покриттям. Також критеріями відбору визначено, що багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня повинна забезпечувати медичне обслуговування не менше як 120 тис. осіб, а багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня – не менш як 200 тис. осіб. 

   Ми депутати Оратівської  районної Ради та медична спільнота району глибоко стурбовані з приводу ситуації, що склалася під час формування потенційних госпітальних округів Вінницької області та не можемо стояти осторонь при ухваленні таких важливих рішень.

  Враховуючи критерії відбору закладу охорони здоров´я для лікарні інтенсивного лікування та зважаючи на такі важливі фактори, як стан доріг і транспортне сполучення, для забезпечення доступності медичних послуг вважаємо доцільним включення Оратівського району до госпітального округу з центром у м. Вінниця із збереженням в Оратівському районі наявної мережі закладів первинної і вторинної медичної допомоги, а також обсягу відповідних медичних послуг, що надається цими закладами у межах району.

   У зв’язку з вищевикладеним переконливо просимо Вінницьку обласну державну адміністрацію, Вінницьку обласну Раду та Департамент охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації врахувати ці пропозиції при підготовці остаточного варіанту концепції реформування медичної галузі Вінницької області і клопотати про вирішення питання перед центральними органами виконавчої влади.

СХВАЛЕНО

Рішення 15 сесії Оратівської

районної Ради 7 скликання

23.02.2017