Звернення голови Оратівської районної Ради

  Сьогодні, обравши європейський вектор розвитку, наша держава стала на шлях соціально-економічних реформ, визначальними в оцінці дій влади на місцях є питання благоустрою, стану доріг, освітлення населених пунктів тощо.

  Прикро, що у своєму прагненні жити в розвиненій європейській країні, не всі усвідомлюють роль кожного громадянина у будівництві спільного дому – України. Кожен із нас несе відповідальність за те, щоб у нашому домі було охайно, затишно і комфортно усім його мешканцям. Ніхто, крім нас, не наведе порядок у ньому.

  Із приходом весни вздовж доріг, поблизу берегів водойм, у польових захисних лісосмугах та й навіть на вулицях селища і сіл району ми можемо бачити стихійні сміттєзвалища. Попри проведену роботу з упорядкування організованих звалищ твердих побутових відходів, зокрема, паспортизацію, облаштування під’їзних шляхів, встановлення шлагбаумів, обвалування, обсаджування саджанцями грабу, питання залишається відкритим. У більшості населених пунктів вивезення сміття до місць санкціонованого складування не організоване. Тож громадяни змушені вивозити побутові відходи самостійно, що часто сприяє утворенню нових стихійних сміттєзвалищ.

  Одним із шляхів вирішення проблеми є організоване збирання та вивезення сміття із домогосподарств. Такий процес налагоджено у селищі Оратів. Однак, прикро визнавати, що жителі Оратова ігнорують послугами комунального підприємства з вивезення сміття, і тим самим утворюють смітники навколо селища, зокрема, на полі, при в’їзді в Оратів зі сторони Животівки, на аеродромі, на узбіччях в напрямку Рожиної та інші. Враховуючи таку загрозливу ситуацію, ми спільно з селищним головою Барським І.І. звернулися до керівників агроформувань Шевчука О.П., Волкотруба С.М., Виходзя П.В. з проханням допомогти у ліквідації згаданих стихійних сміттєзвалищ, розуміючи, що вони не зобов’язані цього робити. А мешканцям Оратова необхідно укласти з комунальним підприємством угоди на вивезення твердих побутових відходів, щоб за невелику плату вирішити для себе цю проблему і долучитися до цивілізованого поводження із твердими побутовими відходами, інакше нас поглине сміття.

  Цьогоріч Оратівська селищна рада ініціює конкурс на кращу садибу (подвір’я). Розроблено Положення і критерії конкурсу. Для відзначення переможців у селищному бюджеті передбачено відповідні кошти.

  Ми маємо прибрати і навести лад у своєму домі, селі, районі, маємо навчитися бути дбайливими господарями, щоб почувати себе затишно та комфортно. Особливо звертаюсь до жителів багатоквартирних будинків, бо біля деяких із них соромно проходити. Знаючи, що там проживають переважно молоді сім’ї, задумуєшся, який приклад вони показують своїм дітям?!

  Змушена вдаватися і до непопулярних методів боротьби зі сміттям. Фотографії  стихійних смітників біля будинків будуть оприлюднені на офіційному сайті Оратівської районної Ради. Якщо ці смітники не ліквідують, то інформація із зазначенням «авторів» безгосподарності буде висвітлюватися у районній газеті.  

Закликаю кожного жителя району активно долучитися до покращення санітарного стану населених пунктів, прибудинкових територій, придорожніх та прибережних смуг, об’єктів соціальної інфраструктури і відпочинку, збереження та примноження зелених насаджень тощо.

  З метою поліпшення благоустрою населених пунктів, підприємств і установ, забезпечення належного їх утримання, відповідно до розпорядження голови районної Ради оголошено проведення двомісячника благоустрою населених пунктів району у березні-квітні цього року.

У кожній сільській раді розроблено комплекс заходів із благоустрою, визначено конкретні обсяги і терміни виконання запланованих робіт із санітарної очистки території, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, облаштування й очистки криниць, висаджування дерев, квітів, багаторічних трав, вапнування бордюрів тротуарів, розбивки клумб, упорядкування братських могил, кладовищ, пам’яток історії і культури, збереження і створення нових парків, скверів тощо.

  Планується прибирання придорожніх смуг із вивезенням сміття, вирубуванням чагарників і вапнуванням дерев, упорядкування берегів водойм та прибережних територій, приведення у належний стан кладовищ, пам’ятників та обелісків.

  У рамках двомісячника благоустрою населених пунктів району 16 квітня буде проведено День довкілля та 28 квітня – акцію «Чистий четвер». Традиційно активну участь у цих заходах беруть працівники органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій району.

  Чималих зусиль докладають місцеві ради для забезпечення ремонту і належного утримання доріг, освітлення вулиць населених пунктів. Надійними партнерами і спонсорами у вирішенні цих питань виступають місцеві сільгосптоваровиробники.

  Цього року сільські ради району активно долучилися до участі в конкурсах проектів розвитку територіальних громад з метою залучення додаткових коштів для забезпечення освітлення вулиць населених пунктів. Можливості місцевих бюджетів обмежені. Але і в цих умовах територіальні громади вчаться працювати, використовуючи ресурси з різних джерел. Бюджетні кошти, спонсорська допомога, активна участь громадян – це складові у забезпеченні життєдіяльності кожної територіальної громади і якісних умов життя кожного її жителя.     

  Забезпечення благоустрою у районі не є одноразовою акцією і не обмежується рамками двомісячника. Це постійна, систематична, безстрокова робота щодо забезпечення чистоти і порядку в наших населених пунктах, учасником якої є кожен із нас.

  Запорукою успіху цієї роботи є підвищення свідомості та культурного рівня населення. Допоки кожен із нас не буде сприймати проблеми санітарного стану, благоустрою населених пунктів і довкілля в цілому, як свої особисті, доти ми не досягнемо бажаного результату.

 Громадськість має усвідомити, що проблеми району, зокрема, благоустрій територій - наші спільні проблеми. Тільки об’єднавши зусилля та мобілізувавши весь наявний ресурс, ми зможемо досягти відчутних результатів, привести районний центр і села до належного естетичного вигляду.