Пам'ятки архітектури

ПАМ’ЯТКИ  АРХІТЕКТУРИ  ОРАТІВСЬКОГО  РАЙОНУ

                                        

         Актуальним  напрямком  роботи галузі є  охорона  і  збереження  культурної   спадщини.    На  території  району  зареєстровано  151  пам’ятку, з яких 50 -  археології, 82 - історії та 2 мистецтва, 12 - архітектури і містобудування,  5 - садово-паркового комплексу.

 

Костел св. Станіслава в смт. Оратів

Костел св. Станіслава в смт.Оратові збудований прихожанами в 1845 році на місці колишнього, збудованого в 1765р. Станіславом Войне Орансь-ким. До 1939 року в костелі був орган. За часів радянської влади його розібрали. Зовнішні оздоблювальні елементи збереглися. Великих змін потерпіла алтарна частина костелу. Саме приміщення використовували спочатку як сільський клуб, кінотеатр, а потім як районний Будинок культури. І так було до 1996 року, коли за рішенням Верховної Ради Незалежної України це приміщення було законно віддано католицькій громаді. 8 серпня  1999 року відбулася посвята католицького костелу св. Станіслава єпископа. На даний час костел діючий, проводяться служби.

     Цікаво і те, що 9 травня 2004 року на передній стіні костелу польською делегацією з бібліотеки ім. Джозефа Конрада, служителями костелу та громадскістю селища, була встановлена меморіальна дошка з таким написом:

«В цьому храмі 4 травня 1856 року уклали подружній зв’язок Аполло Наленч Коженьовський і Єва Бобровська, батьки писменника світової слави Йосифа Конрада Коженьовського».

 

Палац Заботіних в с. Мала Растівка

  Маєток побудовано в 1900 – 1901 рр. паном Заботіним. Пан Заботін був     царським генералом.  Тут він проводив  свій генеральський відпуск. Цеглу на будівництво палацу привозили з Польщі.

   

 

 

 

ЦЕРКВИ

В районі зареєстровано 57 релігійних об’єднань, 6 конфесій. З них: Української православної церкви Московського патріархату – 14, Української православної церкви Київського патріархату – 29, Євангелистів християн-баптистів – 7, Православної Євангельської апокаліпсистичної церкви – 4, Адвентистів сьомого дня – 3, Римо-католицька церква – 1. 

Церкви, які відносяться до пам’яток архітектури:

Михайлівська церква 1860 р

(с. Скала) Київського патріархату.  В користуванні  громади з 1994 р. Священослужитель – Андрушків Микола Васильович.

 

 

 

 

Церква Святого Дмитрія 1900-1903р.р. Московського патріархату.

В користуванні громади з 1991р.

Священнослужитель – отець Сергій.

 

 

 

 

 

Церква Покровська 1907р.                       

            (с.Н.Животів)

Московського патріархату.

Побудована прихожанами. Настоятель Святопокровського храму протоієрей Монастирський Петро Михайлович.

 

 

 

 Церква Кузьми і Дем’яна 1906 – 1908 рр

                                                                        

(с. Люленці) Київського патріархату.